"Подивитись на мапі"

Партнер мікропроекту

main logo

Партнер мікропроекту 

image003

 Головний партнер парасолькового проекту

image006

 Курорти Карпат

image007

Околиці

Будучи в Східниці варто відвідати і скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи – скелі Довбуша. Після поширення християнства на українських землях монахи побудували між скелями невеликий скит, а пізніше тут з’явилася сторожова фортеця, що проіснувала аж до XVI століття. Свою назву скелі отримали тому, що в XVIIІ столітті в цьому місці розташовувалася база опришків, ватажком яких бувОлекса Довбуш. Зараз величні творіння природи немов ховаються на території буково-смерекового лісу, але деревами гірські схили поросли тільки в другій половині ХХ сторіччя.

Ще одним визначним осередком духовності, культури й мистецтва України є Манявський Скит. Святе місце з цілющою, за повір'ями, джерельною водою розташоване у мальовничому гірському урочищі з оздоровлюючим мікрокліматом, первісною дикою природою. Його заснував виходець із Афону монах Йов Княгинецький. в 1612 р.

У 1620 р. Царгородський патріарх надав скитові право ставролігії. У середині 17 ст. скит мав до 200 ченців і десятки підпорядкованих монастирів у Галичині, на Буковині й навіть у Молдавії. Він був не лише надійним притулком для православних ченців, а й розвинутим культурним та господарським центром. Легенди кажуть, що сюди неодноразово навідувався легендарний гуцульський опришок Олекса Довбуш. 

За вірогідними джерелами у скиті похований гетьман України І. Виговський (1664 р.). Протягом 1970-1980 рр. тут проведені значні реставраційні роботи. Після цього Скит був оголошений історико-архітектурним заповідником. Тепер в ньому розташований Хрестовоздвиженський монастир УПЦКП. Вище монастиря є один з наймальовничіших карпатських водоспадів - Манявський водоспад.

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»  http://euroregionkarpaty.com.ua

image001image002Дана інтернет сторінка була створена завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу. За зміст інформації викладеної на даній інтернет сторінці  несе відповідальність виключно Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»і вона  в жодному разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.

More about European Union external actions at: EU Delegation to Ukraine