"Подивитись на мапі"

Партнер мікропроекту

main logo

Партнер мікропроекту 

image003

 Головний партнер парасолькового проекту

image006

 Курорти Карпат

image007

Лікувальна спеціалізація

Повітря в Східниці збагачене ефірними маслами, розріджене, яке змінює частоту дихання, стимулює регуляторну функцію центральної та нервової систем і збагачує кровоносні органи. Відпочинок та лікування в Східниці позитивно налагоджує процеси в органах шлунково-кишкового тракту.

Східницька "Нафтуся" - безцінний дар природи.Мінеральні ресурси курорту коливаються в районі 80-100 кубічних метрів на добу, майже в два рази переважаючи водні ресурси Трускавця. Води Східницького курорту мають такі покази до застосування:

• захворювання жовчних шляхів і жовчного міхура ,

• захворювання печінки, нирок,

• хронічні гепатити,

• хронічні панкреатити,

• хронічні холецистити, холангіти,

• хронічні пієлонефрити,

• хронічні цистити,

• цукровий діабет.

На території Східницького родовища мінеральних лікувальних вод, нараховує тридцять вісім джерел і більше сімнадцяти свердловин з різним фізико-хімічним складом. За мінералізацією та хімічним складом східницькімінеральні води діляться на такі типи:

$11.     Слабомінералізована вода типу «Нафтуся»:

$1-         з вираженою жовчогінною дією (джерела №8, 9, 10, 25, свердловини 1С та 18С);

$1-         з підвищеним вмістом органічних речовин (джерела 1, 3, 26).

$12.     Слабомінералізована вода (джерела №13, 15) з підвищеним вмістом заліза;

$13.     Хлоридно-натрієва вода з підвищеним вмістом брому;

$14.     Мінеральна вода типу «Боржомі» (свердловина № 2с).

Для лікування в Східниці використовують води 1, 2 та 4 типу. Пити воду можна лише за призначення лікаря та бажано під наглядом лікарів. Особливо це потрібно враховувати хворим з каменями в нирках та печінці.

Джерело №1. Слабомінералізована гідро-карбонатно-натрієво-кальцієва вода з вмістом органічних речовин спиртових смол, гумусових речовин, карбонових кислот, а також специфічних фізіологічних груп мікроорганізмів, які підсилюють лікувальну дію. Вода джерела №1 має сечогінну дію, сприяє механічному вимиванню і видаленню дрібних конкрементів (каменів), ниркового піску і продуктів запальних процесів.

Рекомендована для вживання при сечокам’яній хворобі, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоциститах нетуберкульозного походження, літогенних діатезах, а також при недугах жовчовидільної системи.Джерело знаходиться в лісовій зоні недалеко від в'їзду в Східницю зі сторони Борислава.

Свердловина №1с. Cлабомінералізована вода з підвищеним вмістом органічних речовин, подібна за складом до «Нафтусі» №1 у Трускавці. Але завдяки дещо більшому вмісту гідрокарбонатних іонів, вона має яскраво виражену біологічну лікувальну дію. Рекомендують пити при захворюваннях печінки та сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах.

При захворюванні на цукровий діабет вода зі свердловини №1с допомагає зменшити окислення організму і накопичити лужні резерви, завдяки підвищеному вмісту марганцю сприяє отриманню вираженого антикетогенного ефекту. Знаходиться на вул. Зарічній, біля санаторіїв "Стожари" і "Карпати", поблизу джерела №13.

Свердловина №2с. Вода середньо мінералізована, відноситься до гідрокарбонатно, хлородно-гідрокарбонатно-натрієвих вод з підвищеним вмістом мікроелементів. ЇЇ називають «содовою», вона впливає на кислотно-лужну рівновагу в шлунку.

Ця содова вода призначена для лікування захворювань шлунка, кишківника та дванадцятипалої кишки (виразка, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти). Рекомендується вживати підігрітою до температури 35-45 градусів при вираженому больовому синдромі. Свердловина знаходиться на вулиці Шевченка, майже в центрі селища, недалеко від автовокзалу.

Джерело №3  знаходиться в лісовій зоні неподалік від в'їзду зі сторони Борислава в Східницю.Вода слабомінералізована, слабокисла, належить до гідрокарбонатно-кальцієвих вод. Має слабкий запах сірководню. До її складу входять цінні мікроелементи - мідь, бром, цинк, йод, фтор, кобальт, сліди срібла та марганцю. Мінеральна вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі та уродинаміку. При зниженій функції нирок сприяє відновленню їх нормальної роботи. Рекомендується при сечокам'яній хворобі та хронічних захворюваннях сечовивідних і жовчовивідних шляхів.

Джерело №5 – це гідрокарбонатно-натрієва-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин типу«Нафтуся». Розташоване на вул. Б. Хмельницького (біля комплексу відпочинку «Верховина», бази відпочинку «Вікторія»). Воду вживають при лікуванні хронічних захворювань сечовивідних шляхів та нирок. Вживається при температурі 18-20 С.

Джерела № 8, 9, 10слаболужні, слабо-мінералізовані гідрокарбонатно-кальцієві води з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти, залізом, марганцем та слідами срібла. Вода джерел багата на важливі лікувальні органічні речовини, у ній є ефіри, амінові сполуки та характерні специфічні фізіологічні групи мікроорганізмів. Вони допомагають збільшенню утворення жовчі та виведенню її кислот. При цьому зменшується рівень холестерину. Рекомендуються при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок. Бювет знаходиться на початку вул.Т.Шевченка (біля ЛОК «ДіАнна»)

Джерело №13 – це гідрокарбонатно-кальцієва вода, аналогів якої в Україні не існує. Такою особливою цю воду робить вміст заліза. Вона покращує секреторну функцію підшлункових залоз, сприяє виробленню еритроцитів в крові і відновлює вміст гемоглобіну.Рекомендують вживати при захворюваннях печінки, залізодефіцитній анемії, хронічних гастритах з нормальною і пониженою секрецією, хронічних ентеритах і колітах.  Джерело знаходиться при в'їзді у Східницю з Борислава з лівої сторони, неподалік від санаторіїв "Стожари", "Східницькі Карпати".

Вода джерела №15 слабо-мінералізована, гідрокарбонатно-залізиста, з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів такого джерела в Україні більше немає.Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю, що супроводжуються анеміями, а також при інших видах анемій, після кровотеч, пізніх хлорозів. Вона особливо допомагає у виведенні з організму радіонуклідів, оскільки препарати заліза попереджують поглинання радіонуклідів тканиною кісток та виводять їх через шлунково-кишковий тракт і нирки. Знаходиться в в лісовій зоні біля санаторію «Гуцулка».

Свердловина №18с – це холодна, слабо-мінералізована (0,25 г/дм³), слабо-лужна, гідрокарбонатно-сульфатно-натрієва, зі слабким запахом сірководню вода. Містить підвищену кількістю мікроелементів: кремнієвої кислоти – 39 мг/дм³, двовалентного заліза – 1 мг/дм³, кобальту – 0,002 мг/дм³, а також біологічно активних органічних речовин та мікроорганізмів, характерних для «Нафтусі». Воду зі свердловини рекомендовано хворим для стимулювання жовчоутворювальної функції печінки та нирок. Систематичне вживання води збільшує вироблення жовчі, стимулює синтез холаїнів у печінці, зменшує концентрацію холестерину в жовчі. Стимулюється також регенерація тканин печінки, посилюється водовидільна функція нирок, зменшується запальний процес нирок. Знаходиться на вул.Котляревського.

Джерела №25 та №26 за своїм хімічним складом це слабомінералізованігідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води. Специфічність вод джерел №25 та №26 в тому, що в них є органічні речовини у кількості від 8,4 до 12,6 мг/дм³.Вони містять всі групи мікроорганізмів, характерні для вод типу «Нафтуся».Воду джерела №25 рекомендують приймати при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, хронічних гепатитах, холангітах, холециститах, після операцій на нирках та після хвороби Боткіна.Слабомінералізовану воду джерела №26 рекомендують вживати при сечокам’яній хворобі, літогеннихдіатезах, хронічних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, хронічних холангітах, холециститах, гепатитах неспецифічної етимології, а також після хвороби Боткіна. Знаходяться в лісовій зоні (біля лікувально-оздоровчої бази «Зелений бір»).

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»  http://euroregionkarpaty.com.ua

image001image002Дана інтернет сторінка була створена завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу. За зміст інформації викладеної на даній інтернет сторінці  несе відповідальність виключно Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна»і вона  в жодному разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.

More about European Union external actions at: EU Delegation to Ukraine